Üldist

Tegemist on hobiga, mis algas mõned aastad tagasi, kui kodusel ruuteril oli temperatuuriandur, mis mõõtis temperatuuri õues. Kahjuks peale ruuteri vahetamist enam seda tööle ei saanud. Selleks ajaks oli ta töötanud poolteist kuni kaks aastat. Siis jäi asi seisma kuni 2016 aasta kevadeni (aprillis) soetasin esimese Raspberry π 3. Olin ka varem neid vaadanud, kuid oluline asi oli puudu - WiFi. Tänase päeva seisuga (15.07.2018) oman aga juba kolme Raspberry Pi 3'le. Hetkel oman ka Raspberry Pi 4 (04.04.2020). Raspberry Pi 4 (4GB) sai kasutusele võetud september 2020. Kuid nüüdseks on tema ülesanne ka muutunud. See mis puudutab WiFi't, siis LAN 100 korda parem kui WiFi. Nüüdseks juba peaaegu aasta on Raspberry Pi võrgukaabli otsas.

Käesoleva Raspberry Pi 4 ühendused

IoT (Internet Of Things ehk värkvõrk) vidin


Eelnevas lõigus selgus, et kasutusel on Raspberry Pi 4, kuid tema küljes pole peale kaamera midagi. Tõsi, tänaseks päevaks see on tõesti nii. Selleks, et aga temperatuure mõõta on kaks vidinat (vaata kõrval olevat pilti). Antud vidinad tegi Andrus. Töötab aga asi nii, et keskne andmebaas käib iga minut infot küsimas ja salvestab info kesksesse andmebaasi. Minu enda skript käib aga iga 5 minuti tagant viimast mõõtmist küsimas keskksest andmebaasist ja salvestab selle minu andmebaasi. Seda viimast infot siin lehtedel näha saabki. Vidina külge on ühendatud kolm andurit ja toide.
  1. Andur DS18B20 Neid on kaks. Üks toas ja teine õues. Alumisel pildil parempoolne metall "toru". Õueots on väljas.
  2. Andur DHT22 temperatuuri ja niiskusandur. See on toas. Alumisel pildil vasakpoolne valge "radiaator".

Lõpetuseks

Antud leht on suhteliselt iseseisev, kus andmed uuenevad minuti (viimane pilt või CPU temperatuur) või 5 minuti tagant (muud andurid). Selleks, et videote all oleks midagi, siis seda pean ise käsitsi tegema ning see võtab aega. Vaata ka Skriptide alt Video tegemine.
© 2016 - 2024 Marko Livental